نکات مهم در بسته بندی لوازم و ظروف شکستنی

نکات مهم در بسته بندی لوازم و ظروف شکستنی

موقع اسباب کشی منزل، یکی از مهم ترین چیزهایی که خانم خانه را نگران می کند جابجایی لوازم و ظروف شکستنی است. چرا که بسته بندی و حمل آنها نیازمند دقت و صرف زمان زیاد است تا خیال افراد را راحت کرده و هیچ ناراحتی را پیش نیاورد. بنابراین، در این پست قصد داریم نکاتی را با شما در میان بگذاریم که موقع بسته بندی لوازم و ظروف شکستنی باید درنظر داشته باشید تا در نهایت، یک اسباب کشی بدون دردسر و خاطره انگیز در ذهن تان نقش بندد.

نکات مهم در بسته بندی لوازم شکستنی منزل

محل مناسب برای بسته بندی

قبل از اینکه شروع کنید به بسته بندی لوازم و ظروف شکستنی، محل مناسبی برای چیدن آنها در منزل خود پیدا کنید. این محل می تواند روی میزهای ناهارخوری و یا کانتر آشپزخانه باشد. یعنی باید محلی باشد که کمی از سطح زمین بالاتر بوده و ترجیحاً رفت و آمد زیادی صورت نگیرد تا ظروف در معرض شکستگی قرار نگیرند. اما اگر می خواهید لوازم شکستنی خانه مثل لوستر- را بسته بندی کنید، گوشه ای از اتاق، هال یا پذیرایی که خلوت تر است و عبور و مرور زیادی نیست، انتخاب کنید.

لوازم موردنیاز برای بسته بندی

بسته بندی لوازم شکستنی به نظر کار سختی است اما اگر با رعایت یک سری نکات مهم هنگام بسته بندی، چند مواد موردنیاز برای اینکار را هم تهیه کنید می تواند به یک فعالیت سرگرم کننده تبدیل شود. از جمله ی این ابزار موردنیاز، جعبه های مقوایی، فوم محافظ ظروف و محافظ حباب دار، پارچه های نرم، قیچی، ماژیک و روزنامه ی زیاد برای بسته بندی می باشد.

اصول بسته بندی لوازم شکستنی

1- برای بسته بندی لوازم و ظروف شکستنی، باحوصله باشید و عجله نکنید. چون این وسایل، برای سالم ماندن، به دقت و حوصله ی شما نیاز دارند.

2- کارتن های چندلایه در بازار وجود دارند که برای استفاده در اسباب کشی بسیار مفید هستند. می توانید از این کارتن ها در اندازه های کوچک و یا متوسط تهیه کنید تا تعداد بیش تری از لوازم شکستنی را در آنها جای دهید.

3- اگر ظروف شکستنی را روی هم و بدون فوم یا ضربه گیر قرار دهید به احتمال زیاد با هم برخورد می کنند و شاید شکسته شوند. بنابراین بهتر است به وسیله ی روزنامه، پارچه یا نایلون حباب دار آنها را از هم جدا کنید تا تحت فشار یکدیگر نباشند. البته تا حد امکان سعی کنید از روزنامه استفاده نکنید، زیرا مواد شیمیایی در چاپ آنها باعث کثیفی ظروف می شود و شاید بعداً لازم شود که با دقت آنها را بشویید. ترجیحاً تکه پارچه های نرم و بلااستفاده (یا برگه های باطله) می تواند مفید باشد.

4- اگر می خواهید لوستر، آباژور و یا لامپ های روشنایی را بسته بندی کنید، حتما از افراد دیگر هم کمک بگیرید چون معمولاً به نیروی بیش از یک نفر، نیاز دارند.

5- موقع قرار دادن وسایل شکستنی درون جعبه و کارتن، خوب دقت کنید تا فضای آزاد درون آن باقی نماند. چون ممکن است باعث تکان خوردن و یا ضربه به ظروف شود.

6- اگر وزن جعبه ی جابجایی، سنگین شود، ممکن است از قسمت پایین آن پاره شود و ظروف به فنا بروند. پس بهتر است کف کارتن یک تکه مقوا قرار دهید تا حد امکان این اتفاق ناگوار رخ ندهد.

7- موقع چیدن لیوان های شکستنی داخل جعبه هم سعی کنید مورد 3 را رعایت کنید. داخل جعبه را از فوم پر کنید و دقت کنید که بین ردیف ها، فاصله بماند.

8- با استفاده از چسب های پهن و مخصوص بسته بندی جعبه، کف،گوشه ها و دورِ کارتن را محکم کنید تا احتمال پارگی و شکستن به حداقل برسد.

9- حتما با ماژیک و خط درشت روی هر کارتن بنویسید که محتوای داخل آن و نوع ظروف شکستنی چیست، تا موقع حمل، با احتیاط بیش تر جابجا شوند. بعلاوه، این جعبه های شکستنی باید از دیگر جعبه ها جدا گذاشته شوند.

10- اگر قرار باشد اسباب کشی مسافت زیادی را طی کند، تمامی این نکات اهمیت دوچندان پیدا می کنند زیرا مسافت بیش تر منجر به تکان و ضربات بیش تر می شود.

11- بعضی از لوازم منزل شکستنی مثل تلویزیون، یا ظروف که جعبه مخصوص خودشان را دارند، سعی کنید در داخل همان جعبه خودشان قرار دهید و جابجا کنید.

12- وقتی می خواهید ظروف آشپزخانه مثل قابلمه را بسته بندی کنید، اول بدنه را بطور مجزا با پارچه یا برگه بپیچید. سپس درب آن را جدا بپیچید و به صورت وارونه روی قابلمه قرار دهید. در نهایت، از طرف پهلو آن را وارد جعبه کنید.

13- موقع بسته بندی ابزارهای آشپزخانه مثل آبمیوه گیری هم تمامی اجزا را باید بطور مجزا بسته بندی کنید و داخل بخش های شیشه ای آن هم با روزنامه پر کنید.

14- بهتر است لوازم و شکستنی های سنگین و سبک را جدا از هم در جعبه های مختلف قرار دهید.

دقت کنید اتفاق نیفتد:

– از جعبه ها و کارتن های بی کیفیت و فرسوده استفاده نکنید.

– جعبه ها نباید بیش از حد سنگین شوند! چون احتمال پارگی جعبه بالا می رود.

در انتها لازم به ذکر است که هر چقدر هم بسته بندی های عالی و حرفه ای انجام دهید، اما در نهایت نحوه ی حمل این جعبه ها تکمیل کننده ی این فرآیند است. شرکت شریف بار با تجهیزات خوب، نیروهای حرفه ای و همینطور قیمت مناسب، شما را در انجام مطمئن ترین و بهترین اسباب کشی ها و حمل بار یاری می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با شریف بار شماره‌های تماس
^