نحوه بسته بندی اثاثیه در اسباب کشی

بهم ریختگی و شلوغی همواره با سلب آرامش همراه است حتی افرادی که نظم خانه برایشان اولویت و اهمیت ندارد اسباب کشی برایشان به مراتب دردناک تر از یک بهم ریختی ساده می باشد و نداشتن یک برنامه ریزی و نظم سلامت اثاثیه ی شما به خطر می اندازد و در نتیجه آرامش بیشتری از شما گرفته خواهد شد بسته بندی اثاثیه برای اسباکشی بسیار اهمیت دارد تا اثاثیه ما امنیت لازم را داشته باشند و بسته بندی برخی لوازم مانند یخچال و لوازم شکستنی دارای نکاتی می باشند ، اگر قصد ندارید برای بسته بندی اثاثیه از یک شرکت باربری خدمات بسته بندی بگیرید با ما همراه باشید تا نکاتی درباره برخی از اثاثیه منزل  با یکدیگر بررسی کنیم .

نحوه بسته بندی یخچال در اسبابکشی

نحوه بسته بندی یخچال در اسبابکشی

یخ زدایی و تمیز کردن یخچال

یخچال سنگین بزرگ می باشد بسته بندی یخچال نیز کمی سخت تر است ، قبل هر چیزی همه مواد غذایی را یخچال بردارید دوستان خوبم تا یک هفته قبل از اسبابکشی مواد غذایی که میبایست در یخچال نگهداری میشود را خریداری نکنید ، و موارد غذایی خود را می توانید در ظروف با یخ قرار بدهید تا فاسد نشوند ، سپس یخچال را با جوش شیرین و آب تمیز کنید و یخ های موجود را با سشوار ذوب کنید در نهایت چندین ساعت قبل از اسبابکشی یخچال را خاموش نگه دارید برای بو نگرفتن یخچال می توانید ذغال فعال قرار بدهید .

 از دفترچه راهنمای یخچال کمک بگیرید

لطفا فیلتر اب و یخ ساز یخچال خود را جدا کنید و کشو و قفسه های یخچال را با چسب بچسبانید ، پیچ ها و قطعات کوچک جدا شده را در یک نایلون بگذارید و با چسب داخل یخچال بچسبانید ، و بهتر است از قسمت هایی که پیج و مهره آنها باز میشود با تلفن همراه خود عکس بگیرید تا در زمان نصب دوباره آنها دچار مشکل نشوید .

بسته بندی یخچال

با روش های مختلفی می توانید یخچال خود را بسته بندی کنید که دو روش را ذکر خواهیم کرد ابتدا اندازه طول و عرض یخچال خود را اندازه گیری کنید

شما با استفاده از نایلون های حبابی ، قیچی و چسب اسکاچ می توانید بسته بندی را انجام بدهیدو حباب ها را به سمت یخچال قرار بدهید تا از آن محافظت کنند و اگر حباب ها به سمت بیرون باشد ضریه گیری را کاهش میدهد ، چنانچه در زمان بسیار گرمی اسبابکشی می کنید و ممکن است یخچال در معرض گرما و نور خوشید باشد قبل از بسته بندی با نایلون حباب دار با کاغذ یا روزنامه یخچال را بپوشانید تا در صورت ذوب شدن به زیبایی یخچال شما صدمه وارد نشود .

روش دوم بسته بندی با استفاده از پتو می باشد در این روش با پتو تمام یخچال را می پوشانید سپس با طناب و یا چسب های محکم دور پتو بپیچانید .

اندازه گیری درب ها

به دلیل بزرگ بودن یخچال گاهی در درب ها رد نمیشود تمامی درب هایی که یخچال قرار است از آنجا خارج یا وارد شود را اندازه گیری کنید درصورتی که خروج ممکن نبود با دفرچه راهنما می توانید درب های یخچال را جدا کنید .

نکات دیگر

پس از اتصال یخچال به برق بین 24 تا 72 دو ساعت مواد غذایی درونش قرار ندهید و اگر قصد روشن کردن یخچال را ندارید درب های آن باز بگذارید تا داخل یخچال بو ندهد و همچنین به حالت ایستاده نگه دارید .

نحوه بسته بندی لوازم شکستنی

بسته-بندی-لوازم-شکستنی-در-اسبابکشی-

برای بسته اثاثیه ی که شکستنی یا الکترونیکی لوازم مورد نیاز

  1. جعبه
  2. نایلون حبابی
  3. روزنامه یا کاغذ بسته بندی
  4. چسب
  5. حوله یا پارچه

با چسب محکم کاری کنید

اطراف جعبه بخصوص قسمتی هایی درز و گوشه های باز دارند با چسب محکم کاری کنید تا در صورت سنگین شدن جعبه کالا نیوفتند .

مکان مناسب

بسته بندی لوازم شکستنی در مکان مناسب و به دور از گرد و خاک انجام دهید تا از شکستن و نشستن گرد خاک روی آنها جلو گیری کنید .

تعادل در جعبه

تعادل را درون جعبه ها بر قرار کنید ابتدا لوازم سنگین و سبک را جدا کنید و تمام لوازم سنگین را در یک جعبه قرار ندهید و لوازم سنگین تر را اول و سپس لوازم سبک تر را درون جعبه قرار دهید .

جلوگیری از شکستن اثاثیه

اثاثیه شکستنی را می توانید با کاغذ های بسته بندی ، روز نامه یا نایلون های جباب دار بسته بندی کنید البته پیشنهاد من به ترتیب  نایلون های حباب دار ، کاغذ بسته بندی و در آخر روزنامه می باشد و اگر از روزنامه استفاده کردید لوازم خود را بعد از نقل مکان و باز کردن بسته بندی های خود بشوئید .

فضای خالی درون جعبه ها را حوله ، پارچه یا کاغذ پر کنید.

در آخر روی این بسته بندی ها بنویسد این لوازم شکستنی هستند و با ذکر اینکه درون جعبه چه چیزی قرار دارد تا هنگام جا به جایی دقت شود و بعد از بعد از جا به جایی دچار سردرگمی نشوید .

بسته بندی تخت خواب در اسبابکشی

دوستان من به شما پیشنهاد می کنم که از یک شرکت باربری خوب کمک بگیرید تخت خواب از مشکل ترین ساز ترین وسیله های جا به جایی می باشد از دلایل آن می توان به ضد اب نبودن رخت خواب ، آسیب دیدن لوازم چوبی و همچنین بزرگ بودن اشاره کرد ، اما من این مقاله به قصد کمک به افرادی که قصد ندارند بسته بندی خود را به یک شرکت باربری بدهند مینویسم بنابراین راهکار هایی برای بسته بندی تخت و رخت خواب ارائه خواهم کرد .

لوازم مورد نیاز

  1. سلفن
  2. نایلون حبابی
  3. روکش های پارچه ای
لوازم-مورد-نیاز-بسته-بندی

تمیز کاری کنید

دوستان لطفا این کار را انجام بدهید ، کثیفی های اطراف تخت را تمیز کنید و بر آمدگی ناشی از کثیفی ها را کاملا از بین ببرید .

جدا سازی رخت ها

در این مرحله تمامی رخت ها را از تخت خواب خود جدا کنید و درون روکش های پارچه ای قرار بدهید و می توانید دور تشک تخت از سلفن استفاده کنید .

جدا سازی تخت

طبیعتاٌ اجزای تخت می بایست از یکدیگر جدا شوند اگر شما دفترچه راهنما دارید از دفترچه راهنما برای جدا سازی اجزای تخت کمک بگیرید در غیر این صورت می بایست از چشمان خود کمک بگیرید ، اجزا از یکدیگر جدا کنید و با سلفن یا نایلون حبابی بسته بندی را انجام دهید .

لوازم شکستنی تخت

برخی از تخت ها لوازم شکستنی مانند شیشه دارند برای حفاظت از آنها می توانید از نایلون های حبابی استفاده کنید ، نایلون ها را به اندازه های کوچک تقسیم کنید و همانطور که پیش تر گفتم حباب ها به سمت اثاثیه خود بگذارید و با چسب بسته بندی را کامل کنید .

مواد غذایی در فریزر

بهتر است تا یک هفته قبل از اسباب کشی چیزی نخرید ! و مواد موجود در خانه استفاده کنید تا تمام شوند یا حداقل تعداد آنها کم شود . چندین روش برای سالم ماندن مواد غذایی شما در حین اسباب کشی وجود دارد که در ادامه به چندین مورد آنها اشاره خواهم کرد

موادی که در یخچال هستند را می توانید در کلمن قرار دهید و درون آن یخ بریزید تا مواد غذایی شما خراب نشوند

اگر در فصل گرما حمل و نقل می کنید می توانید مواد غذایی را درون کولر قرار دهید و اگر فصل سرد حمل و نقل می کنید می توانید در تراس یا حیاط خانه خود بگذارید

اما پیشنهاد اصلی من این است جوری برنامه ریزی کنید که در اسباب کشی مواد غذایی باقی نماند و در صورت باقی ماندن به اقوام یا آشنایان خود بسپارید تا در یخچال خود قرار بدهند .

برای حمل و نقل بار هایتان می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با شریف بار شماره‌های تماس
^